Własny biznes

lulu88
Posty: 152
Rejestracja: 30 sty 2020, 17:59

Re: Własny biznes

Post autor: lulu88 »

Zaskakujące jest, jak wiele firm nie docenia znaczenia szkoleń. Pomijają pewne ważne aspekty, które są kluczowe dla ich działalności i mogą prowadzić do wielu problemów w przyszłości. tutaj https://online-center.pl/blog/ znajdziesz szczegółowe informacje na tematy takie jak BHP, ochrona przeciwpożarowa i inne.

puter
Posty: 537
Rejestracja: 11 mar 2021, 13:41

Re: Własny biznes

Post autor: puter »

Jeśli z kolei ktoś z was prowadzi działalność związana z e-commerce, powinien koniecznie przeczytać ten artykuł https://swidnica24.pl/2022/11/ochrona-d ... -commerce/ dotyczący danych osobowych. Należy pamiętać o przepisach związanych z RODO również prowadząc sprzedaż online.

kasiunia
Posty: 372
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:18

Re: Własny biznes

Post autor: kasiunia »

Czy wiecie co to takiego powstanie obowiązku podatkowego ? Prowadząc swój biznes, to abecadło .Owszem można wiele spraw zlecić do prowadzenia podmiotom zewnętrznym jak na przykład do biura rachunkowego czy kancelarii prawnej. Jednak moim zdaniem takie podstawy należy znać.

armando
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2020, 11:59

Re: Własny biznes

Post autor: armando »

Ja również prowadzę własny biznes w tym kraju i muszę przyznać że nie jest łatwo, wszystko drożeje a nadziei na lepsze czasy nie widać. Teraz czytam na temat zamówień publicznych na stronie https://www.rankingiofe.pl/analiza-rynk ... -w-polsce/ i zastanawiam się czy mogłabym do tego przystąpić

nusia
Posty: 222
Rejestracja: 10 lip 2020, 22:45

Re: Własny biznes

Post autor: nusia »

Co sądzicie o moedlu b2b? Ostatnio na https://finansowymagazyn.pl/firmy-dzial ... -dlaczego/ wyczytałam, ze firmy działające w tym modelu zarabiają o wiele lepiej niż pozostałe. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Powiem szczerze, ze rozważam wprowadzenie zmian w firmie żeby zwiększyć zarobki i zadowolenie klientów.

pamira
Posty: 216
Rejestracja: 01 maja 2020, 17:32

Re: Własny biznes

Post autor: pamira »

W sumie ja to nie wiem, co zrobić, jak to ogarnąć i na razie to jest dla mnie trudne. Na pewno koszty kwalifikowalne i niekwalifikowalne muszę ogarnąć, a to dopiero jest coś. Stąd powoli sobie na to pozwalam, sprawdzam, co będzie dla mnie dobre. No i ja mam nadzieję, że jednak to mi wyjdzie odpowiednio dobrze.

kasiunia
Posty: 372
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:18

Re: Własny biznes

Post autor: kasiunia »

Jeśli prowadzicie własny biznes musicie umieć radzić sobie z wieloma sprawami, takimi jak księgowość, sprawy podatkowe, kontakty z urzędami no i oczywiście relacje z klientami oraz pracownikami. Także wysoka odporność psychiczna jest bardzo wskazana. Trzeba wam pamiętać ,że można się pewnych spraw z zakresu psychologii nauczyć poprzez uczestnictwo w szkoleniach.

jusia
Posty: 215
Rejestracja: 28 wrz 2020, 12:01

Re: Własny biznes

Post autor: jusia »

Przy prowadzeniu swojego biznesu mogą Wam się przydać najróżniejsze usługi. Mogą to być między innymi profesjonalne pomiary elektryczne w Szczecinie PomiarTech: http://pomiary-szczecin.pl/ . Warto wiedzieć, że takie możliwości istnieją.

lulu88
Posty: 152
Rejestracja: 30 sty 2020, 17:59

Re: Własny biznes

Post autor: lulu88 »

Ja również prowadzę własny biznes ale w branży handlowej, mam dużo kupujących internetowych przez co mój laptop powoli zaczyna wysiadać, co polecilibyście za sprzęt do typowego prowadzenia sklepu? Widziałam kilka modeli i czytałam też o https://www.ulabogi.pl/thinkpad-lenovo- ... -do-pracy/ Lenovo wydają mi sie ciekawym rozwiazaniem do pracy, jak myślicie?

kasiunia
Posty: 372
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:18

Re: Własny biznes

Post autor: kasiunia »

Wiele ciekawych informacji, z które dziękuję

ODPOWIEDZ