Oszczędzanie - czy warto?

kasiunia
Posty: 448
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:18

Oszczędzanie - czy warto?

Post autor: kasiunia »

Każdy powinien oszczędzać, przecież nie można przejadać wszystkiego co się zarobi. Są oczywiście różne cele jeśli chodzi o oszczędzanie.Jedni oszczędzają bo mają jakiś cel - mieszkanie czy samochód, może meble... inni zaś oszczędzają swoje pieniądze traktując to jako odkładanie na emeryturę .Drugi cel jakoś bardziej mnie przekonuje.To po prostu dbałość o przyszłość.

pamira
Posty: 237
Rejestracja: 01 maja 2020, 17:32

Re: Oszczędzanie - czy warto?

Post autor: pamira »

Wydaje mi się, że zawsze warto oszczędzać, ale prawda jest taka, że to od nas zależy. Jedni powiedzą, że ogólnie tak, że warto i otworzą lokaty kalkulator sprawdzą i tak dalej. A inni z kolei powiedzą, że wolą po prostu żyć z dnia, na dzień. To raczej każdego wybór, ale oszczędności są okej.

puter
Posty: 787
Rejestracja: 11 mar 2021, 13:41

Re: Oszczędzanie - czy warto?

Post autor: puter »

Jasne, że warto oszczędzać pieniądze. Dzięki oszczędnościom masz zabezpieczenie finansowe w razie nagłych wydatków albo kryzysu, albo możesz zacząć je inwestować. Na pewno programy systematycznego oszczędzania pomogą Ci w szybszym i łatwiejszym oszczędzaniu, dlatego warto się nad nimi zastanowić.

Jodełka
Posty: 66
Rejestracja: 08 maja 2020, 12:34

Re: Oszczędzanie - czy warto?

Post autor: Jodełka »

Według mnie warto oszczędzać al trzeba to robić z głową. U nas w domu sporo oszczędzamy na zakupach. Przerzuciliśmy się na kupowanie online przez portal cashbackowy net-pocket. Jest na nim ponad 1200 sklepów :)

niakna
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2020, 13:47

Re: Oszczędzanie - czy warto?

Post autor: niakna »

Bez dwóch zdań warto :) jednak to nie takie proste gdy nie ma się odpowiedniej kontroli nad swoimi finansami osobistymi. Ja miałam z tym kiedyś duży problem ale wszystko się zmieniło gdy odkryłam aplikację Provema provema/com/. Korzystam już od kilku tygodni i polecam, rzeczywiście zdaje egzamin :)

kasiunia
Posty: 448
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:18

Re: Oszczędzanie - czy warto?

Post autor: kasiunia »

Oczywiście ,że warto oszczędzać. Zasada jest taka ,że oszczędzają bogaci, czyli jeśli nie będziesz oszczędzać to nie będziesz bogatym. Co jednak zrobić ze środkami finansowymi, które oszczędzimy? - bo oddanie ich do banku na lokatę nie wchodzi w ogóle w grę. Oprocentowanie jakie oferują banki jest niższe niż inflacja więc nasze pieniądze tak na prawdę tracą swoja wartość. Trzeba więc zwrócić się w stronę innych instrumentów finansowych, które zapewnią nam godziwy zysk. Spójrzmy na fundusz generali korona dochodowy , który dedykowany jest dla tych wszystkich, którzy nie akceptują dużego ryzyka inwestycyjnego oraz są w stanie zainwestować swoje pieniądze na co najmniej 6 miesięcy. Poczytaj i dowiedz sie więcej zanim zainwestujesz.

Viki
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2020, 16:31

Re: Oszczędzanie - czy warto?

Post autor: Viki »

Oczywiście, że warto oszczędzać, ale przy rosnącej inflacji warto zainwestować w coś namacalnego np. panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła. W fotowoltaika wrocław znajdziecie odpowiedzi na wszystkie nurtujące was pytania. Dlaczego energia rośnie? Między innymi podnoszenie kosztów uprawnień do emisji dwutlenku węgla przede wszystkim na elektrownie węglowe oraz wprowadzenie opłaty mocowej na początku roku 2021.

lauraa
Posty: 49
Rejestracja: 28 sty 2020, 13:49

Re: Oszczędzanie - czy warto?

Post autor: lauraa »

Zdecydowanie warto, zwłaszcza teraz, gdy żyjemy w trudnych czasach. Ja to co kiedyś zaoszczędziłam dziś lokuje w fundusze inwestycyjne. To pewne i bezpieczne rozwiązanie ale pod warunkiem, ze korzysta się tylko ze sprawdzonych narzędzi. Ja polecam kontakt z doradcą z firmy Generali Investments. Indywidualne podejście do klienta :)

aniula
Posty: 57
Rejestracja: 27 sty 2020, 21:23

Re: Oszczędzanie - czy warto?

Post autor: aniula »

Wszystko, czego potrzebujesz z pewnością dostaniesz w sklepach na net-pocket. Ten portal działa na zasadzie cashback i współpracuje z nim ponad 1200 sklepów. Każdy zwraca część pieniędzy za zakupy. To naprawdę super sprawa

kasiunia
Posty: 448
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:18

Re: Oszczędzanie - czy warto?

Post autor: kasiunia »

Wiele ciekawych i przydatnych informacji

ODPOWIEDZ