Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Viki
Posty: 75
Rejestracja: 15 mar 2020, 16:31

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: Viki »

Fakt, pompa ciepła to naprawdę ekologiczne rozwiązanie. A jak do niego dołożymy jeszcze fotowoltaika Brzeg to wychodzi nam rozwiązanie także ekonomiczne. Przy odpowiednio dobranych parametrach obu rozwiązań, jesteśmy w stanie zniwelować rachunki za energię elektryczną praktycznie do zera, pozostając tylko przy opłatach stałych.

lulu88
Posty: 111
Rejestracja: 30 sty 2020, 17:59

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: lulu88 »

Jeżeli chodzi o ogrzewanie ekologiczne to pompa ciepła będzie dobrym rozwiązaniem. Skorzystaj z oferty firmy https://inverter.com.pl/kontakt/ bo mają wiedzę w tym temacie. Nie tylko wykonają projekt instalacji ale także montaż jak i pomogą uzyskać dofinansowanie. Dzięki nim będziesz mieć tanie i niezależne źródło ogrzewania.

jusia
Posty: 177
Rejestracja: 28 wrz 2020, 12:01

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: jusia »

Ja polecam rzucić okiem na instalacje gazowe wrocław: http://hydraulik.wroclaw.pl/instalacje- ... je-gazowe/ . To świetny fachowiec, z którym warto się skontaktować w tej sprawie. Sama mam u siebie ogrzewanie gazowe i muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolona.

shine
Posty: 150
Rejestracja: 19 lis 2020, 13:00

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: shine »

Ekologia to ważna rzecz, ale pamiętajmy że wszystko ma swoją cenę. Dlatego właśnie warto wybierać dobre instalacje centralnego ogrzewania projekt powinien zawierać elementy odnawialnych źródeł energii. Inaczej po prostu nie będziemy w stanie się utrzymać. Takie przyszły czasy, że człowieka i tak na nic nie stać.

rita32
Posty: 158
Rejestracja: 07 cze 2020, 18:31

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: rita32 »

Nie tylko pompa ciepła jest ekologicznym sposobem na ogrzewanie. Warto szukać rozwiązań, które nie będę zanieczyszczać środowiska. Co jakiś czas można wymienić piec na nowszy i bardziej eko model. Na wymianę pieca można pozyskać dofinansowanie. Sprawdźcie tu https://domowniczy.pl/dofinansowanie-do ... 2022-roku/ bardzo przydatny artykuł na ten temat.

Viki
Posty: 75
Rejestracja: 15 mar 2020, 16:31

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: Viki »

Pompa ciepłą to super rozwiązanie. My założyliśmy pompę rok temu i po sezonie grzewczym z całą odpowiedzialnością mogę przyznać, ze to byłą dobra decyzja. Koszty ogrzewania znacząco się zmniejszyły w porównaniu do poprzednich lat. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak działa to urządzenie i jakie korzyści niesie jego montaż to zerknijcie do artykułu http://romicki-ekosystem.pl/pl/6-pompy-ciepla .Tam bardzo jasno zostało opisane działanie pompy ciepła.

wiki07
Posty: 79
Rejestracja: 04 cze 2020, 18:48

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: wiki07 »

Ja też uważam, że to świetne rozwiązanie. Nie zanieczyszcza środowiska, przynosi spore oszczędności, jest praktycznie bezobsługowa. Patrząc na wciąż rosnące ceny paliw, to takie ogrzewanie to po prostu must have. Warto o dostępne możliwości podpytać bezpośrednio u wykonawcy takich instalacji. Jeśli jesteście z Krakowa lub okolic to proponuję odezwać się do nich https://flexipowergroup.pl/pompy-ciepla-krakow/ . Na rynku są od lat i mają doskonałe rozeznanie w temacie.

Bonia
Posty: 121
Rejestracja: 16 lis 2020, 16:47

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: Bonia »

Ja ogrzewam olejem i korzystam z takiej https://www.dambat.pl/pompy-do-oleju-ibo.html pompy olejowe i pompy do oleju opałowego i napędowego oraz biodiesla. I to jest, jak na moje potrzeby, najlepsze rozwiązanie.

kasiunia
Posty: 252
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:18

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: kasiunia »

Wydaje mi się ,że ogrzewanie za pomocą pompy ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną jest najbardziej ekologicznym ogrzewaniem jakie w tej chwili jest dostępne. Uważam też ,że rekuperacja i pompa ciepła to także świetne połączenie.Jak jednak połączymy fotowoltaikę , pompę ciepła oraz rekuperację to rachunki za ogrzewanie nas nie przestraszą.

caroline
Posty: 179
Rejestracja: 25 cze 2020, 09:21

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: caroline »

Myślę, że ogrzewanie do domu to raczej kwestia indywidualna. Warto jednak zainteresować się taką opcją jak hydrauliczny sklep: http://terme.pl/ . Słyszałam sporo pozytywnych opinii na temat takich kotłów. Z pewnością warto wziąć pod uwagę przy wyborze pieca.

ODPOWIEDZ