Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

twórcza
Posty: 96
Rejestracja: 14 mar 2021, 08:30

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: twórcza »

Jako osoba odpowiedzialna za wiele rzeczy wiem, że najgorzej w okresie zimowym, kiedy nie ma się możliwości odpowiedniego dogrzania pomieszczeń pracowniczych, jak i kadrowych. Chory pracownik się nie przydaje, nie zarabia, a jednak trzeba o to dbać. Stąd my sprawdzamy, czy piec elektrodowy możemy założyć, czy nie. Czy coś o tym wiecie?

Bonia
Posty: 656
Rejestracja: 16 lis 2020, 16:47

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: Bonia »

Elektryczny podgrzewacz wody to urządzenie ciśnieniowe do centralnego zaopatrzenia w ciepłą wodę i mogą być podłączone do dowolnej liczby punktów zasilających. Ilość dostępnej ciepłej wody zależy od tego, jakiej mocy grzewczej jest ogrzewacz przepływowy wody. stiebel-eltron/pl/pl/produk ... ewody.html Mimo niewielkich gabarytów urządzenia te mają tak wysoką wydajność, że z powodzeniem ogrzewają wodę wszędzie tam, gdzie zależy nam na generowaniu oszczędności w eksploatacji ciepłej wody.

shine
Posty: 176
Rejestracja: 19 lis 2020, 13:00

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: shine »

Dokładnie tak, pompa ciepła jest ważna, dlatego zadbajcie o to, by się z nią na spokojnie zapoznać i naprawdę kierujcie się na sensowne rozwiązania. Ja to na przykład zerkam też na to, ile kosztują pompy ciepła łódź , bo mam wrażenie, że be tego ani rusz. Mam pewność, że sobie z tym poradzę, ale najpierw poproszę o wskazówki. Czy aby na pewno pompa jest wydajna?

Awatar użytkownika
Dareck
Posty: 239
Rejestracja: 27 sty 2020, 21:43

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: Dareck »

Cześć. Mieliście może kiedyś styczność z producentami gruntowych pomp ciepła? Ja się właśnie poważnie zastanawiam, czy warto takie coś zainstalować u siebie w domu... Sporo dobrego się ostatnio naczytałem o tej kwestii. Co sądzicie choćby o takiej ofercie https://gejzer.com/oferta.html ? Jest ona według Was warta rozważenia?
Nie ma wielkości, gdzie nie ma prawdy.

puter
Posty: 787
Rejestracja: 11 mar 2021, 13:41

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: puter »

A co powiecie z kolei na kominy systemowe? Powiem szczerze, że dużo na ten temat czytałem i wydaje się to być idealnym rozwiązaniem. Są to gotowe, kompletne rozwiązania do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych. Dzięki nim można zaoszczędzić przestrzeń oraz zwiększyć bezpieczeństwo. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj https://jawar.com.pl/kategoria-produktu ... systemowe/

kasiunia
Posty: 448
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:18

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: kasiunia »

Rzeczywiście, ogrzewanie domów za pomocą pomp ciepła jest ostatnio bardzo popularne .W zestawieniu z instalacją fotowoltaiczną daje to na prawdę spore oszczędności. Pompa ciepłato innowacyjny sposób na ogrzewanie domu, który spopularyzowany został dopiero kilka lat temu.

puter
Posty: 787
Rejestracja: 11 mar 2021, 13:41

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: puter »

Wiem, że można dzisiaj stosować najróżniejsze rozwiązania, by oszczędzać energię i ciepło. Wiele osób inwestuje w świadectwo charakterystyki energetycznej wzór. Popularne rozwiązania i pomoc specjalistów pomoże nam ocenić, w jaki sposób oszczędzać i minimalizować koszty. Warto o tym pomyśleć.

mariola
Posty: 196
Rejestracja: 18 kwie 2020, 23:48

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: mariola »

Hej, jak sprawdzić ogólnie ogrzewanie podłogowe i na czym polega jego założenie? Mocno mnie to ciekawi, a dodam, że raczej jestem osobą, która uwielbia po prostu działać zgodnie ze swoimi wiadomościami, ale tym razem nie jestem pewna. Może jednak jakoś to wspólnie podzielimy?

jusia
Posty: 266
Rejestracja: 28 wrz 2020, 12:01

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: jusia »

Możesz też zajrzeć na stronę https://klima4you.pl/pompy-ciepla/ . Znajdziesz tam ofertę firmy, która specjalizuje się właśnie w pompach ciepła.

puter
Posty: 787
Rejestracja: 11 mar 2021, 13:41

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: puter »

super!

ODPOWIEDZ