Dom seniora

Justynka
Posty: 19
Rejestracja: 04 lut 2020, 10:54

Dom seniora

Post autor: Justynka »

Witam! jakie jest Wasze nastawienie do domów seniora jak np. ten w Piotrkowie Kujawskim podtopolami.eu/ ? Sądzicie, że to dobry pomysł? Sądzę, że osoba, która w takim miejscu się znajduje ma całodobową opiekę, nowych przyjaciół i milo spędza czas. No i wlasnie slyszalam wiele pozytywnych opinii na temat tego domu seniora

rita32
Posty: 183
Rejestracja: 07 cze 2020, 18:31

Re: Dom seniora

Post autor: rita32 »

Ja popieram takie inicjatywy. W mojej ocenie w takich prywatnych domach seniora starsze osoby mogą cieszyć się życiem. Nie są samotne - mają kontakt z rówieśnikami. Do tego organizowane są zajęcia aktywizujące. Rzuć okiem na ten dom opieki domseniora24/pl/ . Fajna lokalizacja - cisza i spokój. Opieka lekarza i pielęgniarki. Na miejscu rehabilitacja. Jest też kaplica i kuchnia, która przyrządza domowe posiłki.

wiki07
Posty: 94
Rejestracja: 04 cze 2020, 18:48

Re: Dom seniora

Post autor: wiki07 »

Osoby starsze wymagają kompleksowej opieki, towarzystwa innych, a także stymulacji mózgu. W takim wieku zazwyczaj pojawiają się pierwsze objawy demencji. I należy z tym walczyć. Są specjalistyczne pomoce terapeutyczne, które warto wykorzystać. Popatrzcie tutaj seniorlux/pl/Pomoce-dla-osob-z-demencja-c662 . Mają spory wybór. Od puzzli, przez gry logiczne czy układanki.

Liza
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2020, 19:36

Re: Dom seniora

Post autor: Liza »

Takie pomoce dla osób z demencją to bardzo fajny pomysł. Do tego warto zadbać o odpowiednie suplementy, które wspomagają pamięć i koncentrację u osób starczych. Rzuć okiem na ten suplement evita.sklep/pl/pl/p/Hupercyna-A-235mg-40kaps-Medicaherbs/23115939 . Wiem, że jest stosowany przy takich dolegliwościach związanych z wiekiem.

polcia
Posty: 168
Rejestracja: 28 sty 2020, 00:45

Re: Dom seniora

Post autor: polcia »

Sprawdź koniecznie czy w danym domu jest internet. Jest to ważne, aby senior się rozwijał, wiedział co dzieje się na świecie, ale też aby mógł rozwiązać swoje problemy oraz rozwiać wątpliwości co do kwestii, o których nie chce rozmawiać z innymi osobami. Tutaj zycieseniora/com jest namiar na naprawdę ciekawy portal dla seniorów, z którym warto się zapoznać.

mariola
Posty: 196
Rejestracja: 18 kwie 2020, 23:48

Re: Dom seniora

Post autor: mariola »

Według mnie dom opieki jedlina zdrój Słowik rezydencja-senioralna/pl/ jest fantastycznym miejscem, skierowanym do osób starszych. Tam każdy może znaleźć należytą opiekę. Po za tym seniorzy tutaj mogą miło spędzać czas w otoczeniu innych ludzi, mogą również spełniać swoje pasje. Także na pewno warto zapoznać się z pełną ich ofertą.

zaradna
Posty: 41
Rejestracja: 14 lis 2020, 12:28

Re: Dom seniora

Post autor: zaradna »

Decydując się na umieszczenie seniora w tego typu miejscu,warto w nim nieco się rozejrzeć,by mieć pewność,że nasz senior będzie bezpieczny i szczęśliwy.W takim domu seniora,zwłaszcza teraz , w miejscach ogólnodostępnych przydała by się lampa dezynfekująca dzięki której pomieszczenie będzie wolne od bakterii,wirusów,roztoczy,pleśni i grzybów,co dla zdrowia starszych ludzi ma ogromne znaczenie.

Lika
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2020, 13:50

Re: Dom seniora

Post autor: Lika »

A skoro już jesteśmy przy seniorach - jak najlepiej zadbać o swoje finanse na stare lata? Czy oszczędzacie na swoje emerytury? Zanim założycie swoje konto ike lub ikze, polecam sobie przejrzeć ranking indywidualnych kont emerytalnych. Bez problemu znajdziecie takie rankingi w sieci ;)

baranka
Posty: 34
Rejestracja: 25 lis 2020, 13:51

Re: Dom seniora

Post autor: baranka »

"Wybierając dom dla naszego kochanego seniora,warto sprawdzić czy w danym miejscu są ludzie potrafiący udzielać pierwszej pomocy.W dzisiejszych czasach jest to obowiązek,zwłaszcza w takich miejscach.Każdy z nas może zapisać się na taki kurs,bez względu na to gdzie pracuje,jaki zawód wykonuje,ile ma lat.

Organizuje je Centrum Szkoleń Medycznych,na każdym poziomie, dla początkujących,zaawansowanych aquamed/pl/oferta/kurs-pierwszej-pomocy-rozszerzony/ dla wszystkich,opiekunów,nauczycieli,a nawet rodziców.
"

małwa
Posty: 112
Rejestracja: 13 mar 2021, 08:07

Re: Dom seniora

Post autor: małwa »

Wiecie co, ja to jednak sobie z tym wszystkim nie radzę i mam problem. Mam nadzieję, że koniec końców znajdę odpowiedni dom seniora dla mojego podopiecznego. Na pewno Układanki dla seniora będę mu kupowała, bo ważne jest dla mnie, by dobrze się czuł i wiedział, że ma moje wsparcie i pomoc. To naprawdę ważne i kluczowe.

ODPOWIEDZ