Koronawirus a ciąża

Awatar użytkownika
Mamrot
Posty: 94
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:07

Koronawirus a ciąża

Post autor: Mamrot »

Witam! Czy ktoś z was wie coś może na temat wpływu koronawirusa na ciążę? Ostatnio sporo się nad tym zastanawiam i szukam przydatnych i przede wszystkim rzetelnych informacji na ten temat. Moja siostra poleciła mi tą stronę https://www.adamed.expert/artykuly/szcz ... sars-vov-2 . Myślicie, że faktycznie warto skorzystać z tych informacji? Dajcie znać, dzięki za pomoc!
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

mariola
Posty: 196
Rejestracja: 18 kwie 2020, 23:48

Re: Koronawirus a ciąża

Post autor: mariola »

Nie wiem, dokładnie jaki ma wpływ koronawirus na ciąże, ale jedno jest pewne- każdy jest zagrożony. Taka jest prawda. Dlatego nie warto sobie ryzykować, tym bardziej w takim stanie. A jak miałaś styczność z kimś chorym najlepiej wykonaj sobie testy antygenowe cena na nie tutaj sklep-testcovid19/pl/ nie jest wysoka i masz tą wygodę, że w domu możesz je wykonać.

polcia
Posty: 168
Rejestracja: 28 sty 2020, 00:45

Re: Koronawirus a ciąża

Post autor: polcia »

Jeśli podejrzewacie u siebie koronawirusa, a lekarz nie chce skierować was na testy, to tutaj testujemy.org warto sobie zerknąć. Można tam wykonać testy na własną rękę i przekonać się czy jesteśmy chorzy czy też nie. Jest to ciekawa opcja. Fakt, sporo to kosztuje, ale jestem zdania, że na zdrowiu pod żadnym pozorem nie warto oszczędzać.

Lika
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2020, 13:50

Re: Koronawirus a ciąża

Post autor: Lika »

A skoro już o ciąży mowa, to jak się do niej przygotowywałyście? Ja na przykład sporo sobie czytałam na jej temat w specjalnym kalendarzu na stronie internetowej mustela/pl/mustela-blog/22-tydzien-ciazy-kalendarz-ciazy. Każdy tydzień ciąży został tam dokładnie opisany ;) Naprawdę warto się z tym zapoznać ;)

Dosia
Posty: 69
Rejestracja: 23 sie 2020, 10:36

Re: Koronawirus a ciąża

Post autor: Dosia »

Warto oczywiście zapoznać się z takimi informacjami, ale nie można za bardzo też panikować. Moim zdaniem powinnaś odpowiednio chronić swój organizm i dziecka stosując różne środki zapobiegawcze. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w jedną z takich maseczek ceneolokalnie/pl/gdynia/maski-przeciwpylowe-i-ochronne . Wybór jest naprawdę duży wiec można sobie dobrać indywidualnie.

mariola
Posty: 196
Rejestracja: 18 kwie 2020, 23:48

Re: Koronawirus a ciąża

Post autor: mariola »

Jakoś trzeba żyć z tym wirusem i iść do przodu. W każdym razie najważniejsze w ciąży są wszystkim te badania o których należy pamiętać. Chociażby warto sobie sprawdzić dokładnie kiedy powinno się zrobić pierwsze usg w ciąży, bo jest to jedne według mnie z ważniejszych badań, które naprawdę warto sobie wykonać.

karinaMa
Posty: 109
Rejestracja: 16 gru 2020, 19:12

Re: Koronawirus a ciąża

Post autor: karinaMa »

Niestety, to trudny czas dla kobiet rodzących. Wiem, ile stresu dostarcza ciąża sama w sobie, a jednak w okresie pandemii jest to jeszcze trudniejsze. Jeśli poszukujecie porady, to na pewno warto byłoby skorzystać ze wsparcia psychologów z psychomedic/pl/tokofobia-zaswiadczenie-cesarskiego-ciecia/ Oni będą w stanie dobrze Was pokierować i przejść przez ciążę znacznie łatwiej.
WPIS REKLAMOWY

nusia
Posty: 222
Rejestracja: 10 lip 2020, 22:45

Re: Koronawirus a ciąża

Post autor: nusia »

Niestety tak jest, że po 30-tce coraz trudniej jest zajść w ciążę. Dlatego moim zdaniem warto zapytać swojego lekarz o Miositogyn - miositogyn/pl/ Mi polecił go mój ginekolog na ostatniej wizycie. To suplement diety, który pomaga uregulować gospodarkę hormonalną kobiety. Poprawia jakość komórki jajowej i owulacje. Sprawdza się też u kobiet walczących z trądzikiem i nadmiernym owłosieniem,.

niakna
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2020, 13:47

Re: Koronawirus a ciąża

Post autor: niakna »

moja ciąża przebiegała co prawda prawidłowo ale i tak na badania kontrolne krwi musiałam chodzić. Mieszkam w Warszawie i tu szczerze polecam przychodnię Medivita na Mokotowie ( na ul. Rejtana 15). Panie pielęgniarki niezwykle sympatyczne i delikatne, mają tu nawet specjalne pakiety badań dla ciężarnych.

rita32
Posty: 183
Rejestracja: 07 cze 2020, 18:31

Re: Koronawirus a ciąża

Post autor: rita32 »

Koronawirus dotyka wiele osób. I może być niebezpieczny dla każdego. Nie tylko dla kobiet w ciąży. Ważne jest, by w porę reagować. Tutaj dragonmask/pl/blog/koronawirus-jakie-objawy-powinny-zaniepokoic macie przydatny artykuł, który przybliża temat objawów koronawirusa. Odpowiednio wczesna reakcja pozwoli uniknąć powikłań.

ODPOWIEDZ