Dieta na wrażliwy żołądek?

Imma
Posty: 91
Rejestracja: 02 lut 2020, 13:00

Dieta na wrażliwy żołądek?

Post autor: Imma »

Jaką dietę powinnam stosować przy poważnych zaburzeniach jelitowo-żołądkowych?

Weronika9
Posty: 88
Rejestracja: 05 kwie 2020, 16:35

Re: Dieta na wrażliwy żołądek?

Post autor: Weronika9 »

"Nie wiem czy samodzielne wybieranie diety przy jakichś chorobach dotyczących układu pokarmowego to dobry pomysł :? Możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc więc nastaw się raczej na pomoc lekarza dietetyka, który będzie wiedział najlepiej jak powinnaś się żywić, by bezpiecznie schudnąć :)

Jeśli nie chcesz iść do gabinetu to możesz skorzystać z porady telefonicznej ze specjalistą dietetykiem, jest już taka możliwość, a nr telefonów i wybór lekarzy znajdziesz na tej stronie kataloglekarzy.telemedi/com/specjalizacja
"

Awatar użytkownika
KubaKoso
Posty: 458
Rejestracja: 13 wrz 2019, 15:07

Re: Dieta na wrażliwy żołądek?

Post autor: KubaKoso »

Zajrzyj na https://projektzdrowie.info/ Mają gabinety w całej Polsce, na pewno będą w stanie ułożyć dobrą dietę dla osoby z taką dolegliwością. Samemu może być ciężko z tym tematem.
Kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy, że pragnienie owo zrodziło się, w duszy wszechświata, I spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi.

lauraa
Posty: 49
Rejestracja: 28 sty 2020, 13:49

Re: Dieta na wrażliwy żołądek?

Post autor: lauraa »

Ja już jakiś czas temu byłam na poście dr Ewy Dąbrowskiej. Właśnie ze względu na wrażliwy żołądek, zdecydowałam się na wersję gotowaną. Natomiast jeśli cierpicie na dużą otyłość i tych kilogramów do zrzucenia jest wiele to myślę, ze idealna będzie dieta niskokaloryczna sofra/com/pl/dieta-niskokaloryczna/. Ona będzie świetna dla osób, które nie mają żadnych przeciwwskazań takich jak cukrzyca typu I czy choroby serca. działa skutecznie i ma duże działanie prozdrowotne ( m.in obniża poziom ciśnienia tętniczego).

KatC
Posty: 154
Rejestracja: 27 paź 2020, 12:15

Re: Dieta na wrażliwy żołądek?

Post autor: KatC »

Wiesz, że dietę możesz wspomagać ziołami? :) Pomagają w trawieniu, przyśpieszają metabolizm ale nie tylko ;) Moje ostatnie cudowne odkrycie to herbata konopna, kojarzy ktoś? Dostałam na prezent od męża jakiś czas temu żebym się tak na niego nie denerwowała i do książki w kubku piła :lol: Powiem szczerze byłam nieco sceptyczna, ale szybko się przekonałam. I jakość snu też mi się poprawiła, głowa mnie nie boli, ogólne samopoczucie też super. Mam zestaw herbaty konopnej 100% i mieszanki połączonej z herbatą zieloną od alba hemp, jedna i druga pyszna w smaku!

rita32
Posty: 183
Rejestracja: 07 cze 2020, 18:31

Re: Dieta na wrażliwy żołądek?

Post autor: rita32 »

Myślę, że przy wrażliwym żołądku odpada picie kawy. Dlatego warto poszukać jej zdrowego i skutecznego zamiennika. Od siebie proponuję ci japońską matchę. Herbata matcha jest sproszkowaną wersją herbaty zielonej. Podnosi poziom energii i wzmacnia wytrzymałość. Poprawia pamięć i koncentrację i dużo więcej. Tutaj ouritsumatcha/pl/ masz namiar na sklep, który ma w ofercie wysokiej jakości, organiczną matchę. Rzuć okiem, myślę, że się sprawdzi.

caroline
Posty: 252
Rejestracja: 25 cze 2020, 09:21

Re: Dieta na wrażliwy żołądek?

Post autor: caroline »

Myślę, że powinna to raczej być dieta lekkostrawna. Tak samo jak w przypadku usunięcia woreczka żółciowego: nowafarmacja/pl/blog/dieta-po-usunieciu-woreczka-zolciowego-co-jesc-a-czego-unikac . Polecam ten artykuł, znajdziecie tam wiele praktycznych informacji.

nusia
Posty: 222
Rejestracja: 10 lip 2020, 22:45

Re: Dieta na wrażliwy żołądek?

Post autor: nusia »

Ja niestety cierpię na Hashimoto i kilka innych chorób. Przez to tyję jak szalona i mam problemy z żołądkiem. Zastanawiam się nad skorzystaniem z pomocy dietetyka. Chciałabym zapanować nad swoją dieta i o siebie zawalczyć.

jolanta4060
Posty: 134
Rejestracja: 27 paź 2020, 12:16

Re: Dieta na wrażliwy żołądek?

Post autor: jolanta4060 »

Super Pani dietetyk jest w klinice enel-sport w Łodzi :) specjalizuje sie m.in w Hashimoto ale mi bardzo pomogła podczas chudnięcia i walce z niepłodnością tutaj też jest specjalistką w tym temacie. Jedzenie było tak pyszne i zróżnicowane że nawet nie nazwałabym tego dietą !

puter
Posty: 787
Rejestracja: 11 mar 2021, 13:41

Re: Dieta na wrażliwy żołądek?

Post autor: puter »

"Coś idealnie dla mnie



___

odzież damska
"

ODPOWIEDZ