Stres i uzależnienia

Justynka
Posty: 19
Rejestracja: 04 lut 2020, 10:54

Stres i uzależnienia

Post autor: Justynka »

Witam! jak sobie radzicie z dużym stresem? Są jakieś sposoby by się wyciszyc? WIem ze niekiedy dlugotrwaly stres moze prowadzic do depresji.Wtedy to już specjalista musi pomóc. Znam taki ośrodek Medox medox.org/pl/ Tam leczą depresję i schizofrenię oraz uzależnienia różnego rodzaju. Pracują tam bardzo dobrzy klinicyści z wieloletnim doświadczeniem .Na pewno będą umieli pomóc w kazdej takiej ptorzebie

delikatnaja
Posty: 150
Rejestracja: 24 wrz 2020, 07:57

Re: Stres i uzależnienia

Post autor: delikatnaja »

Z uzależnieniami trzeba udać się o pomoc do specjalistów. A jeśli chodzi o stres, to jest wiele sposobów na jego złagodzenie. Może ta oferta ci się spodoba - zobacz tu bee/pl/star-wars-niezwykla-galeria-kolorowanki-antystresowe_p1137318.html Ostatnio dowiedziałam się że kolorowanie dobrze dzała na stres. Człowiek skupia się nad tym co robi i zapomina o innych problemach. Może spróbuj - cena promocyjna.

Dosia
Posty: 69
Rejestracja: 23 sie 2020, 10:36

Re: Stres i uzależnienia

Post autor: Dosia »

Mam kuzyna, który nie mógł sobie poradzić z dużym stresem i wpadł w alkoholizm. Teraz musimy znaleźć dla niego dobry ośrodek terapeutyczny. Słyszałam, że bogatą bazę ma Ranking ośrodków terapii. Można znaleźć nie tylko adresy wszystkich placówek leczniczych w kraju, ale także porównać ich oferty.

polcia
Posty: 168
Rejestracja: 28 sty 2020, 00:45

Re: Stres i uzależnienia

Post autor: polcia »

A wiecie o tym, że w UK można domagać się odszkodowania za stres w pracy? Poczytajcie sobie tutaj insito-odszkodowania.uk/porady-prawne/odszkodowanie-w-uk-za-stres-w-pracy-kiedy-mozna-sie-o-nie-ubiegac/ na ten temat. Macie tam wszystko dokładnie wyjaśnione. Między innymi dowiecie się tam kiedy konkretnie można o takie odszkodowanie można się ubiegać.

tadekeloel
Posty: 64
Rejestracja: 27 paź 2020, 12:14

Re: Stres i uzależnienia

Post autor: tadekeloel »

Mi pomaga ulubiona muzyka, kubek dobrej kawy i najlepiej odcięcie się chociaż chwilowo od źródła tego stresu ;)

bajeczna
Posty: 63
Rejestracja: 23 lip 2020, 07:27

Re: Stres i uzależnienia

Post autor: bajeczna »

Stres może bardzo często doprowadzać do innych bardziej poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego też tak ważne jest nie lekceważenie różnych objawów jakie mogą wystąpić. Ja najbardziej zastanawiam się nad tym jak objawiać się może niedoczynność tarczycy bo niestety moja babcia ma problemy z tarczycą.

mariolka
Posty: 91
Rejestracja: 01 wrz 2020, 09:44

Re: Stres i uzależnienia

Post autor: mariolka »

Jeśli można się uzależnić od czytania, to ja na pewno jestem uzależniona. Jak dopada mnie stres to siadam z książką w ręku i przenoszę się w inny magiczny świat. Ostatnio bardzo mi pomogła ta książka tu taniaksiazka/pl/wybrancy-veronica-roth-p-1452548.html Książka między fantasy a thrillerem. Magia i dobrze skreślone potrety bohaterów, wartka akcja przenosi czytelnika w świat wojny i fantastyki.

polcia
Posty: 168
Rejestracja: 28 sty 2020, 00:45

Re: Stres i uzależnienia

Post autor: polcia »

Warto od czasy do czasy się zrelaksować, zapomnieć o codziennych problemach i przede wszystkim inaczej spojrzeć na swoje życie. Dzięki temu nie tylko fizycznie, ale i psychicznie można odpocząć od pracy. Wiele osób nie wie jak się zrelaksować, albo robi to w nieprawidłowy sposób. Warto mieć np. swoje hobby, dzięki któremu można się odciąć do całego świata i skupić wyłącznie na tym co lubimy robić. Pomysłów jest naprawdę wiele.

Kejt
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2020, 13:47

Re: Stres i uzależnienia

Post autor: Kejt »

Stres to moja zmora od wielu lat. Nie mogłam sobie poradzić z lękami, które narastały przez co nabawiłam się wielu chorób. Stres jest bardzo uciążliwy w codziennym funkcjonowaniu. Na stronie My-V trafiłam na ciekawy artykuł poświęcony medytacji. Od kilku dni staram się wprowadzać wskazówki w życie mam nadzieję, że uda mi się w końcu uspokoić i wyciszyć

pierniczek
Posty: 116
Rejestracja: 01 lut 2020, 14:20

Re: Stres i uzależnienia

Post autor: pierniczek »

Stres niestety może nieść ze sobą wszelkiego typu konsekwencje. Bo zazwyczaj jest tak, że szukam czegoś co pomoże nam się zrelaksować i bardzo często jest to alkohol. Przez to wpadamy w kolejne uzależnienie. To też w takim przypadku ważne jest zgłoszenie się po pomoc do jakiegoś środka. Chociażby w ośrodku Forest możemy liczyć na pomoc i wsparcie. A to przecież jest bardzo ważne.

ODPOWIEDZ